Песах ‒ одна із найвизначніших дат єврейського календаря. Це свято весни і свободи громада Черкас разом з євреями всього світу щороку відзначає в пам’ять про вихід з Єгипту. Саме з цієї події бере початок наш народ.
Незважаючи на важкий час, цього року для членів єврейської громади міста були організовані та проведені майстер-класи, зустрічі перед святом Песах, та Песахальні Седери.
Кулінарні майстер-класи дуже полюбляють і діти і дорослі. Тому перед святом для наших дітлахів та їх батьків було організовано «мацепікарню&
... Читать дальше »
Песах розпочався ‒ а разом із ним і смачні традиції!
Серед учасників програми «Денний центр», яка працює при ЧОБЄФ «Хесед Дорот», стартував святковий марафон, і відкрив його кулінарний майстер-клас «МацаАкадемія: несподівані рецепти із маци».
Цього року ми вирішили здивувати навіть тих, хто добре знає безліч рецептів приготування блюд з маци: учасники дізналися, як зі звичного інгредієнта приготувати насправді несподівані страви ‒ від ситних закусок до витончених десертів.
Ось і настало довгоочікуване, світле й надзвичайно важливе для всього єврейського народу свято ‒ Песах! Напередодні цього особливого часу в «Жіночому клубі», який діє завдяки фінансовій підтримці Єврейської Федерації «Великий МетроВест Нью-Джерсі», відбулося кілька теплих, змістовних зустрічей, присвячених глибокому сенсу та традиціям свята. Учасниці мали змогу не лише послухати захопливу розповідь про історію свята Песах, а й власноруч виготовити кеару ‒ святкову тарілку, яка є центральним елементом пасхального столу.
А протягом святкових днів, 15 квітня 2025 року в затишному приміщенні ЧОБЄФ «Хесед Дорот», пройшла чергова зустріч в «Жіночому клубі».
... Читать дальше »
2 квітня 2025 року у стінах Першої міської гімназії відбулась важлива бесіда, присвячена трагічним подіям Голокосту.
На запрошення вчителя історії Галини Корнієнко перед учнями виступили директор Черкаського благодійного єврейського фонду „Турбота поколінь – Хесед Дорот” Євгеній Степко та редактор газети „Інейнем – Разом” Михайло Тайбішлак.
Вони запропонували слухачам світлину трагічних подій: від історії поселення євреїв на теренах сучасної України до жорстоких років німецької окупації 1941-1943. Страшні цифри, проникливі свідчення та чітка статистика не залишили нікого
... Читать дальше »